Zasklievanie balkónov

Zasklenie balkónov a loggií predstavuje zväčšenie úžitkovej plochy bytu. Chráni balkón pred nepriaznivým počasím a tým poskytuje podmienky pre celoročné využívanie priestoru. Okrem komfortu, zasklenie poskytuje aj ďalšie výhody. Takto upravený balkón je chránený pred prachom, exhalátmi či hlukom, ktorý je značne redukovaný. Je to pasívny solárny systém, ktorý dokáže výrazne znížiť energetické náklady v priemere až o 20% ročne.

Pri výrobe používame hliníkové profily, ktoré vieme vyhotoviť v akomkoľvek farebnom prevedení RAL, v práškovej povrchovej úprave. Výplň zasklenia môže tvoriť jednosklo alebo izolačné dvojsklo v rôznych odtieňoch. Použité materiály vám zaručia výborné tepelnoizolačné vlastnosti a zabezpečia dostatok svetla.

Bezrámové zasklenie balkónov

Bezrámový posuvný a otočný systém zasklenia predstavuje elegantné zasklenie priestoru. Je vyhotovené dielcami z bezpečnostného skla. Tie sú osadené do hliníkových profilov, ktoré sa nachádzajú v hornej a dolnej časti tabúľ a slúžia ako vodiace prvky.

Rámové zasklenie balkónov

Rámové posuvné zasklenie patrí medzi najpoužívanejší systém zasklenia. Skladá sa z hliníkových rámov, ktoré sú vyplnené sklenenými tabuľami. Výhodou rámového zasklenia je hlavne jeho nízka cena a lepšie tepelnoizolačné vlastnosti.

Balkónové doplnky

Doplnkové produkty k Vášmu zaskleniu dokonale dotvoria jeho vzhľad a podporia jeho vlastnosti.
Najčastejšie sa používajú striešky, ktoré bránia padaniu dažďových kvapiek a nečistôt na zasklenie.
Využívajú sa tiež parapety či obklad.