Plastové okná a dvere

Plastové okná

Plastové okná sú vyhľadávaným a obľúbeným produktom. Môžeme zároveň tvrdiť, že sú najrozšírenejším typom okien vhodným pre rekonštrukcie a novostavby domov a bytov. Jedným z hlavných dôvodov, prečo volia ľudia práve tento typ okien, je ich nenáročnosť na údržbu. Nemusíte ich napríklad pravidelne natierať nátermi tak, ako drevené okná. Okrem toho dodávajú bytom a domom atraktívny vzhľad a ich ovládanie je jednoduché a praktické. Okrem okien v bielom prevedení si ich môžete dať vyrobiť aj v najrôznejších farbách a imitáciách dreva.

Výmena okien v dome alebo byte

Koľko rokov mi bude okno slúžiť?
Pri kúpe okien väčšinou výrobcovia hovoria o životnosti 30 až 50 rokov. Pri lacnejších typoch okien sa ale môže stať, že sa plast deformuje a okno sa môže poškodiť. Preto sa pri výbere zameriavajte na kvalitných dodávateľov. Plastové okná majú výborné teplo-technické vlastnosti, takže sa nemusíte obávať toho, že by vám do domu či bytu prefukovalo.

Nerušené bývanie
Ak sa obávate hluku z ulice, s plastovými oknami budete mať doma nerušený pokoj. Keďže majú plastové okná dobré izolačné vlastnosti, odporúčame pravidelné vetranie, aby sa v miestnosti neobjavili plesne. Správne vetranie zabezpečí napríklad viacpolohové mikrovetranie, ktoré je súčasťou kvalitného kovania. S jeho použitím bude v miestnosti vzduch cirkulovať stále.

Dve alebo viac skiel?
Pri kúpe okien sa musíte rozhodnúť pre okno s dvoj- alebo trojsklom. Klasickým riešením je izolačné dvojsklo, to znamená dve sklené tabule naplnené špeciálnym plynom. Pokiaľ sa rozhodnete pre okno s trojsklom, získate lepšie izolačné vlastnosti okna.

Tip na záver
Máme pre vás aj jeden užitočný tip. Pri výbere okien si zistite, aký dištančný rámik má izolačné sklo v okne. Tento rámik ovplyvňuje riziko kondenzácie vodnej pary na skle. Štandardom sú plastové dištančné rámiky.

Plastové dvere

Plastové dvere sú vyhľadávané kvôli ich dostupnej cene na trhu. Tu by ste ale mali byť opatrní, ak hľadáte kvalitu. Lacné výrobky vás po určitom čase môžu nepríjemne prekvapiť. Plastové dvere s výrazne nízkou cenou nemusia mať vyhovujúcu kvalitu a môžu sa ľahko poškodiť. Pokiaľ chcete byť dobre zabezpečení proti zlodejom, vyberajte medzi plastovými dverami naozaj zodpovedne. O kvalite rozhoduje pevnosť materiálov a kvalitný profil. Kvalitné plastové dvere by mali mať konštrukciu, ktorá má oceľovú výstuž v ráme aj krídle a kovové odliatky v rohoch krídel.

Pri plastových dverách máte možnosť vybrať si z rôznych typov skiel. Podľa vašich kritérií si môžete vybrať číre alebo nepriehľadné, tónované či bezpečnostné sklá. Pokiaľ túžite po dizajnovo prepracovaným dverách, plastové dvere vám ponúknu viacero možností. Dajú sa k nim doplniť akékoľvek madlá a iné dekoračné prvky. Okrem toho vás taktiež poteší, že plastové dvere nie sú náročné na údržbu.