Domové garážové brány

Tiché, bezpečné a spoľahlivé garážové brány od Slovenského výrobcu.

Garážové brány vám vyrobíme na mieru s odbornou montážou a záručným a pozáručným servisom.
Pre každú stavebnú situáciu Vašej garáže je možné nájsť vhodné riešenie garážovej brány. Môžte si vybrať, ktorá garážová brána alebo garážové dvere najviac vyhovuje vašim požiadavkám. Radi Vám poradíme pri výbere brány podľa Vašich potrieb a predstáv.

Garážové brány pre každý typ garáže

Máme pre vás pripravené garážové brány moderného vzhľadu, v rôznych farebných prevedeniach, vždy z prvotriednych materiálov a za výhodnú cenu.

Ovládajte garážové brány a dvere pomocou smartfónov

Otváranie garážovej brány je možné už aj pomocou mobilného telefónu
Jednoducho a prehľadne prostredníctvom sms naviac zistíte stav vašej brány (otvorená/zatvorená).

Moderné garážové brány súčastnosti

Moderné garážové brány sú na oveľa vyššej technickej úrovni, než tomu bolo v minulosti. Je to vďaka novým možnostiam, ktoré nám poskytujú nové technológie výroby garážových brán a nové materiály, ktoré predtým nebolo možné používať.

Dnes neslúžia garážové brány len na uzavretie otvoru. Pri súčasnej širokej ponuke farieb a veľkom výbere rôznych povrchov a ďalších dizajnových prvkov sú stále častejšie aj estetickým prvkom. Tiež chceme s novými garážovými bránami usporiť energiu potrebnú na vykurovanie garážových priestorov a samozrejme počítame s tým, že nová brána bude bezpečná pri svojej prevádzke a ako zavretá bude odolná proti vlámaniu.

Automatické brány: Komfortné a moderné riešenie

Stále viac vodičov pri stavbe či rekonštrukcii garáží volí automatické pohony brán, ktoré ju zdvihnú pri obyčajnom stlačení tlačidla na diaľkovom ovládaní.

Cena garážových brán sa stanovuje na základe rozmerov, farby, typu pohonu alebo podľa množstva prípadných doplnkov.

Garážové brány vo viacerých prevedeniach

Garážové brány môžu byť buď sekcionálne, krídlové alebo rolovacie. U nás najčastejšie využívanou variantou sú sekcionálne garážové brány. Záujemcovia o kúpu garážových brán môžu vyberať z mnohých typov panelov, lamiel a samozrejme širokého spektra ich rôznych farebných prevedení.

Automatické garážové brány sú samozrejme vyrábané na mieru. K ich konštrukcii je preto nutné zameranie stavebného otvoru priamo na stavbe technikom. Dôležitá je aj výška nadpražia miestnosti, v ktorej bude budúca brána umiestnená.

Hrúbka izolácie panelov brány v troch prevedeniach
20 mm (minimum)
40 mm
60 mm

Garážové brány pre rodinné domy

Pre garáže v rodinných domoch, kde sa snažíme šetriť priestor, sú najvhodnejšie garážové brány sekcionálne alebo rolovacie. Výklopné brány tvorené jedným pevným krídlom totiž zaberajú pri pohybe veľa priestoru vnútri aj mimo garáže.

Pre súkromných užívateľov je dôležité, že aj tak čisto technická a praktická vec, ako sú pohony brán, môžu mať zaujímavý a moderný dizajn. Umiestnenie môžete zvoliť bočné alebo na strope, pokiaľ ide o garáž. Garážové brány mávajú hrúbku okolo od 20 do 60 mm. Tepelno-izolačné vlastnosti sú zabezpečené polyuretánovou výplňou.

Garážová brána je prakticky najväčší stavebný otvor v dome. Kvalitná garážová brána spĺňa všetky bezpečnostné kritéria, ktoré vyžaduje EU. To sú bezpečnostné zámky proti privrznutiu prstov, poistky pretrhnutia pružín a od určitej veľkosti brány aj pádovú brzdu pri pretrhnutí lanka.

Rovnako tak garážové brány môžu disponovať doplnkovými bezpečnostnými prvkami ako fotozávora alebo optolišta chránia ako vašich blízkych, tak aj váš majetok. Novinkou je svetelná mreža, ktorá vás upozorní aj na neželanú návštevu. Možnosť pripojenia záložného zdroja zabezpečí, že aj v prípade výpadku elektrického prúdu sa pohodlne dostanete do svojej garáže.

Priechodné dvere v bráne

Garážové brány s integrovaným vstupom. Priechodné garážové dvere v bránach sú výhodným riešením v mnohých prípadoch, keď garáž nemá žiadny iný vstup a brána sa otvára len občas a vy chcete urýchliť vstup do alebo z priestoru. Zároveň tiež ušetríte veľké množstvo energie pretože iba otvorením dverí dochádza k oveľa menšiemu úniku tepla z priestoru.